Zaznacz stronę

Automatyka do bram to wygoda i komfort, na który może sobie pozwolić coraz więcej osób. Gdy pada deszcz wysiadanie z auta po to, aby otworzyć bramę do domu nie jest przyjemne. Wiedzą o tym wszyscy, którzy musieli kiedykolwiek działać w ten sposób. Mokre ubranie, ubrudzone siedzenia i zły humor? Jest na to sposób – automatyka do bram.

Korzyści z tworzenia automatyki do bram są znane zwłaszcza tym, którzy już ten system posiadają. Inteligentny dom daje wiele możliwości, a automatyka do bram wiele korzyści:

  1. zapewniają spory komfort użytkownikom,
  2. ograniczają konieczność wysiadania z pojazdu celem otworzenia lub zamknięcia bramy,
  3. podnoszą poziom bezpieczeństwa,
  4. chroni przy przed niepożądanym wtargnięciem na posesję osób z zewnątrz,
  5. brak blokowania ruchu.

Podczas wyboru automatyki do bram, warto skorzystać z doświadczenia specjalistów. Modeli na rynku jest mnóstwo, dlatego można się w nich łatwo pogubić. Instalator automatyki domowej doradzi i podpowie, jaki napęd wybrać i jak dopasować moc silnika. Jest w stanie także wykonać pracę instalacyjną.

Rodzaje bram automatycznych

Dobre dopasowanie automatyki do bram zależy od tego, w jaki sposób otwierana będzie konkretna brama. Prawo budowlane mówi, że jej szerokość musi wynieść przynajmniej 2,4 m. Aby zwiększyć wygodę, należy wybrać model posiadający szerokość min. 4-5 m. Dzięki temu ułatwi się wjeżdżanie i wyjeżdżanie każdemu rodzajowi pojazdu.

Wyróżnia się 2 podstawowe rodzaje bram:

1. Bramy przesuwane – otwierane równolegle do ogrodzenia – w lewą lub prawą stronę. Brama przesuwna nie wymaga równego i długiego podjazdu. W takim przypadku wymagane jest zapewnienie przeciwwagi, aby brama była samonośna. Ewentualnie oparcie bramy na rolkach.

2. Bramy rozwierane – gdy wjazd znajduje się blisko granicy z sąsiadem, wówczas warto aby była rozwierana. To powoduje, że skrzydła są otwierane do wewnątrz lub zewnątrz, w zależności od terenu.

Najważniejsze informacje o automatyce do bram

Zakres temperatur, w jakich mogą pracować bramy jest dosyć szeroka. Zgodnie z informacją od producentów, jest to przedział od -22 stopni C. do 55 stopni C. To oznacza, że użytkowanie w Polsce jest w zasadzie niezagrożone.

To, co istotne podczas zakupu systemu automatyki do bram, to częstotliwość odbierania fal. Jeżeli zdecydujesz się na sterowanie bramą drogą radiową, to musisz upewnić się, że działa na częstotliwości 433, 92 MHz. Korzystanie z innych częstotliwości może spowodować zakłócenia, gdyż antena może odbierać sygnały nadawane np. przez CB radio.

System automatyki do bram należy regularnie czyścić. W sezonie zimowym odśnieżanie przestrzeni jest konieczne, aby ruch bramy wyposażonej w automatykę odbywał się płynnie. Na prowadnicach i listwach zębatych pod żadnym pozorem nie może znajdować się śnieg lub piasek.

Sezonowe przeglądy gwarancyjne, na przykład po okresie zimowym to priorytet, jeśli chcesz aby automatyka do bramy działała długo i bezproblemowo.

Aby zamontować w swoim Inteligentnym Domu automatykę do bram, skontaktuj się z nami.

 

Wypełnij formularz lub zadzwoń: 605-533-655

4 + 7 =

[Głosów: 1   Average: 5/5]